sztuka

Terapia sztuki nie jest klasą plastyki

art

Terapia artystyczna różni się od klasy sztuki, chociaż wymaga ona kreatywności i wyobraźni. Terapia artystyczna jest oparta na procesach, a terapeuta sztuki nie ocenia dzieł swoich klientów ani nie komentuje estetyki dzieł sztuki. Klasa sztuki jest zazwyczaj oparta na produktach, na której studenci uczą się technik artystycznych i dzieł sztuki ocenia się na podstawie tego, jak dobrze i jak kreatywnie to zostało zrobione. Jeżeli nie jesteś pewny jak działa terapia, to przedstaw siebie w kasyno online.

Masz problem, bo nie umiesz grać ale musisz rozpuścić własne pieniądze, a terapia to jak darmowe free spiny bez depozytu – pomogą ci wygrać coś bez wydawania własnych pieniędzy. Pomogą ci przejść przez problem!

Terapia artystyczna jest formą psychoterapii

Terapia artystyczna powstała po raz pierwszy w latach 40. XX wieku, polegająca na psychoterapii, która pozwala jednostce wyrazić swoją nieprzytomność. Poprzez trójkątne powiązania między dziełem sztuki, klientem a terapeutką sztuki, jednostki mogą zdobywać wiedzę na temat ich nieprzytomnego ja, rozwiązać lub poradzić sobie z wewnętrznymi zmaganiami i problemami związanymi z relacjami, zyskać sobie świadomość i rozwijać poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Terapia artystyczna jest nie tylko dla dzieci

Terapia artystyczna to potężna forma terapii, która łączy w sobie zarówno narzędzia wizualne, jak i słowne, które pomagają ludziom w jakimkolwiek wieku osiągać większe zdrowie psychiczne i fizyczne oraz dobre samopoczucie. Jest to sposób na zaangażowanie wyobraźni i ośrodków zmysłowych mózgu w rozwiązywaniu problemów. Nie wymaga się specjalnego doświadczenia ani talentu artystycznego; wszystko czego potrzebujesz to wyobraźnia i zdolność do wyboru i reagowania na linię, kształt i kolor.

Nawet osoby z upośledzeniem wzroku mogą korzystać z terapii artystycznej, jak nakreślają te niesamowite osoby tutaj. Korzystanie z mediów artystycznych do „wizualizacji” problemów i przetłumaczenia swoich uczuć na zdjęcia może pomóc ci zobaczyć rzeczy z nowej perspektywy ptaka. Po wykonaniu tego można zmienić obraz, a następnie zastanowić się, jak zmienić rzeczywistość.

Sztuka jako terapia a terapia artystyczna

Sztuka jako terapia może być przeprowadzona wśród takich osób, jak małe dzieci, osoby z poważną niepełnosprawnością intelektualną, osoby dorosłe z chorobą Alzheimera, otępieniem lub chorobami kończącymi, aby zapewnić im terapeutyczną przestrzeń, aby doświadczyć zalet twórczości artystycznej oraz doświadczenia sensorycznego i kinestetycznego podczas proces tworzenia sztuki.

Terapia plastyczna lub psychoterapia artystyczna z drugiej strony jest często ćwiczona z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi, którzy mogą lub nie mają jakiejkolwiek formy niepełnosprawności lub zaburzeń. Terapia plastyczna jest często wykorzystywana do pomagania osobom w poprawie samoświadomości, rozwijaniu poczucia własnej wartości i pewności siebie, zdobywaniu wiedzy o wewnętrznym ja, zwiększaniu emocjonalnej regulacji, zarządzaniu stresem, poradzeniu sobie z tym zaburzeniem lub ich leczeniu.

Terapia artystyczna jest odpowiednia dla wszystkich w każdym wieku

Doświadczenie ze stanu techniki lub zaawansowane zdolności artystyczne nie są warunkami wstępnymi dla osób uczestniczących w terapii artystycznej. Skuteczność terapii artystycznej nie zależy od tego, jak dobrze rysować lub malować, ale jak zaufanie do relacji jest pomiędzy terapeutką a klientem. Oczywiście inne czynniki, takie jak doświadczenie terapeuty sztuki związane z populacją klientów, chęć otrzymania terapii przez klienta, poziom wsparcia otrzymywanego przez klientów z ich rodziny i opiekunów oraz zgodność terapeuty sztuki z klientem, odgrywa również rolę rola.