sztuka

Jak zostać terapeutką sztuki

art

Artyści terapeuci zapewniają leczenie zdrowia psychicznego ludziom przez całe życie, tworząc i zastanawiając się nad sztuką w celu poprawy funkcjonowania, dobrego samopoczucia i jakości życia. Terapeuci zajmujący się sztuką zajmują się uczuciami i zachowaniami, gromadząc wiedzę i szkolenia w dziedzinie sztuki oraz w psychologii i doradztwie. Dostarczanie twórczego i artystycznego talentu do terapeuty sprawia, że sztuka terapii jest wyjątkowym i satysfakcjonującym zawodzie. Fakt, że terapia art jest praktykowana w wielu ustawieniach i przez cały okres życia, oznacza dobre możliwości kariery.

Ale przede wszystkim artysciści mogą pomóc osobom, które mogą nie być w stanie skorzystać z bardziej tradycyjnych i „opartych na rozmowach” terapiach, wykorzystując potężne i wyraźnie ludzkie doświadczenie sztuki w celu ułatwienia gojenia, regeneracji i odnowy biologicznej.

Określono terapię sztuczną

Terapia plastyczna oparta jest na dwóch głównych zasadach:

Sztuka jako długotrwała ludzka aktywność komunikowania się z innymi i do wyrażania siebie.

Aktywna i przewodnia obecność wykwalifikowanych i wyszkolonych profesjonalistów.

Terapia plastyczna obraca się wokół pacjenta lub klienta tworzącego sztukę i procesu, który doświadcza. Może również zawierać odzwierciedlenie dzieł sztuki stworzonych przez innych. Terapia artystyczna zazwyczaj koncentruje się na grafikach, w tym rysunku, malarstwa i rzeźby. Jednak niektórzy terapeuci używają sztuk scenicznych, takich jak muzyka i taniec / ruch.

Środowisko pracy

Większość specjalistów zajmujących się terapeutami zajmującymi się sztuką zapewnia bezpośrednie usługi indywidualnie lub grupowo, a mniejsza liczba osób zajmuje się badaniami lub nauką. Terapeuci artyści, którzy widzą klientów, pracują w szerokim zakresie ustawień, obejmujących placówki zdrowia psychicznego, szpitale, ośrodki rehabilitacyjne, szkoły, domy opieki, agencje wspólnotowe i prywatne praktyki. Jeśli terapeuta sztuki specjalizuje się w świadczeniu usług dla określonego klienta, takiego jak pacjenci w podeszłym wieku lub z chorobami nowotworowymi, ustawienie może różnić się w zależności od danej populacji.

Wielu artystów zajmuje się prywatną praktyką, gdzie mogą skoncentrować się wyłącznie na sztuce terapeutycznej lub skorzystać z tego podejścia razem z innymi rodzajami terapii. Ci, którzy służą klientom w organizacji są często integralną częścią działów, od psychiatrycznych po pediatrię do geriatrycznych. Zazwyczaj oferują usługi za pośrednictwem podejścia zespołu i mogą współpracować z psychologami, lekarzami i pielęgniarkami, pracownikami socjalnymi i / lub nauczycielami. Tymczasem osoby prywatne praktykują częściej same pracują. Kiedy artyści terapeuci są naukowcami lub wykładowcami, zwykle pracują w uniwersytetach i innych agencjach edukacyjnych lub badawczych.

art

Ten zawód jest jedną z wysokiej specjalizacji i wymaga dość dużej liczby szkoleń. Dlatego terapeuci artyści mają dość dużą niezależność, ale również znaczną odpowiedzialność realizującą swoje konkretne zadania. Począwszy od zakresu oceny, artyści zajmujący się terapią są wyjątkowo sprawni, aby administrować, oceniać i interpretować bardzo szczegółowe oceny, z których wiele wymaga wyraźnej wiedzy. W celu zapewnienia terapii potrzebna jest zdolność zarówno do artystycznej wrażliwości, jak i dogłębnego zrozumienia technik psychologii i poradnictwa. Ponadto terapeuci sztuki muszą mieć dostęp do przestrzeni kosmicznej i materiałów / materiałów eksploatacyjnych, z którymi będą prowadzić sesje.

Profesjonalne wymagania wobec terapeutów sztuki mogą być powiązane z tymi, którzy pracują w warunkach organizacyjnych, ponieważ mogą być odpowiedzialni za ciężkie casauzy, co prowadzi do długich godzin. Terapeuci sztuki w prywatnej praktyce mogą mieć większą elastyczność w swoich harmonogramach, ale muszą być w stanie zobaczyć wystarczającą liczbę klientów, aby ten wybór był opłacalny ekonomicznie. Ci, którzy pracują w środowiskach akademickich często oczekują regularnego publikowania i otrzymywania stypendiów, z których oba wymagają dużo czasu i wysiłku.

Wraz z czasem i wysiłkiem, którymi dali im szkolenie, wielu terapeutów wchodzi w ten zawód, ponieważ same sztuki uznały za terapeutyczne i dlatego są ściśle związane z ich pracą. Prowadzi to do wysokiego poziomu poświęcenia, profesjonalnej satysfakcji i spełnienia.

Wymagania

Stanie się terapeutką sztuki obejmuje kilka kroków; te wymagania są opracowywane i nadzorowane przez American Art Therapy Association. Po pierwsze, aspirujące terapeuci artowi muszą posiadać licencjat lub studia w zakresie sztuki studenckiej (sztuki wizualnej) i psychologii, a także portfolio oryginalnego dzieła sztuki. Z tymi warunkami wstępnymi studenci muszą uzyskać stopień magistra w dziedzinie terapii artystycznej lub mistrza w doradztwie ze stopniem w terapii artystycznej z akredytowanego programu studiów lub uniwersytetu. Te programy mistrzowskie mają zwykle około dwóch lat długości. Oprócz studiów licencjackich i wymogów dotyczących portfela, każda uczelnia może mieć inne wymagania, np. GRE (Graduate Record Exam).

art

Edukacja i trening

Zajęcia w programie magisterskim obejmą zazwyczaj takie dziedziny jak rozwój ludzki i kreatywny; teorie terapii sztuką, doradztwo i psychoterapia; oraz ocenę i ocenę. Ponadto programy oczekują na pracę magisterską lub poważny projekt, w którym student wykazuje zdolność rozumienia i wykorzystania badań. Następnie następuje praktyczny kurs, w którym uczniowie stosują swoją wiedzę w oparciu o praktyczne i ściśle nadzorowane otoczenie. Practicum przygotowuje studentów do stażu i dodatkowe podyplomowe nadzorowane doświadczenie kliniczne, które pochodzą po ukończeniu studiów. Praktyka praktyczna, praktyki zawodowej i stażu podyplomowego to kilkaset godzin, co oznacza duże zaangażowanie.

Umiejętności i kompetencje

Stosuje się następujące główne obszary wiedzy:

· Sztuki piękne – teoria i techniki tworzenia i / lub wykonywania dzieł sztuki wizualnej, muzyki, tańca lub dramatu.

· Psychologia – rozwój i zachowanie ludzi, nauka i motywacja, różnice indywidualne, metody badawcze, ocena i leczenie zaburzeń behawioralnych i afektywnych.

· Terapia i doradztwo – zasady, metody i procedury diagnozowania i leczenia.

Istnieją również kompetencje charakterystyczne dla terapeuty artysty. Poznawanie polecane kasyna nie może być jednym, więc oprócz oczywistej potrzeby artystycznej i kreatywnej ci, którzy wchodzą do tego zawodu, są bardzo dobrze dostosowani do uczuć innych ludzi i potrafią czytać i interpretować niewerbalne znaki, takie jak język ciała. Budowanie relacji jest niezbędną siłą w celu nawiązania i utrzymywania więzi roboczych, które są współdziałające i konstruktywne. Zaufanie, empatia i cierpliwość są niezbędne.

Ponieważ wiele osób szukających terapii nie jest w stanie bezpośrednio przekazać swoich uczuć i myśli, artyści zajmujący się terapią są zazwyczaj uzależnieni od rozumowania indukcyjnego opartego na zdolności do łączenia pozornie niezwiązanych informacji, aby wyciągnąć wnioski. W związku z tym muszą być w stanie komunikować się z klientem, dostarczając im słów, które przechwytują, co klienci przekazują za pośrednictwem ich sztuki.